Tomáš Steiner opět zvítězil v Pístovicích

V sobotu skončila Vyškovská běžecká tour posledním závodem v Pístovicích a tak, jak jsem předpokládal, sešlo se nás tam opravdu dost.

Brno

V konečném pořadí letošního Triexpertcupu se odrazily všechny skvělé výsledky Adély Uhrinové v závodech celého seriálu a vyneslo jí to třetí místo celkově mezi ženami a v kategorii nejmladších žen pak skončila druhá.

Pístovice

Běh Pístovickou riviérou je jeden z nejstarších běhů na Moravě a myslím, že skoro všichni jsme tam běhali ještě jako děti.

A to kdysi startovaly i ty děti intervalově, tak se kolikrát ty davy dospělých běžců dostali na start až někdy po obědě. Kde jsou ty doby, kdy na hrázi rybníka pobíhaly stovky závodníků všech věkových kategorií.

Letos po vydatných deštích a kalamitě musel být změněná trasa, a hlavně se běželo místy v bahně, na které se nedalo pořádně obout. Byl to fakt bahnitý masakr.

Podíváme se, jak se nám tam dařilo.

Nejdřív muži

Tomáš Steiner si klusal svůj závod a bezpečně s rozdílem třídy obhájil své vítězství na této akci.

Martin Skřivánek běžel také skvěle. Po výborném výkonu doběhl druhý mezi čtyřicátníky.

A Ondřej Kindl se také předvedl ve výborném světle, když za Martinem doběhl na třetím místě.

Jiří Bubeník se též mezi padesátníky neztratil, běžel výborně a vybojoval třetí místo.

Výborně běžel také Radek Kala, který se postavil opět na start po dlouhé pauze a předvel, že stále běhat umi. Mezi muži nad 60 let doběhl do cíle na druhém místě.

Také Zdeněk Kolmaš podal velmi dobrý výkon a a mezi čtyřicátníky skončil šestý.

Běžel jsem i já a bylo to tragické, jako v poslední době pořád. Navíc jsem tam v tom bahně plaval v silničních botách a málem jsem se umlátil. Ale je vidět, že na to už prostě nemám. Sice jsem skončil třetí, ale tu bednu jsem si po takovém výkonu vůbec nezasloužil.

Jediný žák od nás na startu byl Matěj Halas, který ve strhujícím souboji o druhé místo skončil nakonec smolně čtvrtý.

A teď tedy ženy

Simona Grulichová je ve výborné formě. V kategorii nad 50 let doběhla druhá a celkově proběhla cílem jak pátá žena.

Anežka Langhamamerová se přijela jen tak proběhnout, a přesto skončila celkově šestá a v kategorii nejmladších žen pak čtvrtá.

Lenka Hrabovská opět běžela výborně a svoji kategorii žen na 40 let vyhrála. Celkově skončila sedmá.

Lucie Kolmašová po přetrvávajících zdravotních potížích jen klusala a do cíle se dostala mezi ženami nad 40 let jako čtvrtá.

Marie Hynštová si pak lehce pohlídala vítězství mezi ženami nad 60 let.

A také skončila posledním závodem Vyškovská běžecká tour

Nevím, jestli se nám ještě tuto soutěž podaří dál pořádat. Visí to všechno na mě a je toho všeho už moc včetně našich závodů v Nemojanech.

Tak se podívejte na výsledky možná poslední VBT: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 12.závodě.xls (553472)

Je nás na startu závodů čím dál míň. Bohužel. I když tentokrát se nás sešlo celkem dost. Ale i z toho důvodu, že nás běhá stále málo, se mi už do pořádání nějakých sportovních akcí nechce.

Ale všem, kteří pořád drží prapor AK Drnovice hodně vysoko, musím poděkovat a jsem rád, že máme ve svých řadách stále členy, kteří neváhají vyrazit na startovní čáru a nést svou kůži na trh.