Simona Grulichová druhá v Hradčanech, Lukáš Soural třetí v Malackách a Martin Skřivánek čtvrtý v Kroměříži

Simona Grulichová druhá v Hradčanech, Lukáš Soural třetí v Malackách a Martin Skřivánek čtvrtý v Kroměříži

V sobotu pokračovala Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje v Hradčanech a v Radíkově u u Olomouce se běžel Ladermontrail.

A také v Kroměříži se dalo vyrazit na Chřibský maratón. V Malackách uspořádali Moravsko-Slovenský běžecký pohár a v Třeboni pak proběhlo MČR veteránů v maratónu.

Drahanovice

Na Caniccros Kosíř vyrazil minulou sobotu Petr Fochler se svým psem, a přestože nemůže trénovat, protože pomáhá po povodních, tak vybojoval třetí místo v jeho kategorii.

Hradčany

Skvěle běžela na Hradčanských vlnkách Simona Grulichová. Celkově doběhla druhá mezi ženami a svoji kategorii tam pak vyhrála.

Malacky

Na Malacké desiatce parádně letěl Lukáš Soural, když celkově doběhl třetí a kategorii mužů nad 40 let vyhrál.

Petr Halas tam pak vybojoval čtvrté místo mezi padesátníky.

Anička Halasová mezi nejmladšími ženami skončila pátá.

Matěj Halas stál mezi dorostenci na stupních na třetím místě.

A Anežka Halasová tam ovládla juniorky.

Radíkov

Zdeněk Kolmaš zvládl výborně nesmírně náročný závod 31 km dlouhý s víc jak 1000 metrovým převýšením Ladermontrail v Radíkově.

Kroměříž

Martin Skřivánek doběhl celkově čtvrtý na náročném Chřibském maratónu v osobním rekordu 3:12:27 a v kategorii čtyřicátníku skončil třetí.

Třeboň

Ondřej Kinndl vybojoval na MČR veteránů v maratónu v Třeboni ve své kategorii 7. místo parádním časem3:00:09.

Adéla Uhrinová tam pak na desetikilometrové trati doběhla celkově čtvrtá a v kategorii třetí.

Strasshof

Na Herbstlauf do Strasshofu jsme rozjeli zavzpomínat na staré časy.

Všechno stejné jako před léty, skvělá organizace, davy běžců, přátelská atmosféra.

A mimořádně se nám tam dařilo.

Marie Hynštová si s přehledem poradila se soupeřkami v kategorii na 65 let a bezpečně zvítězila.

Lucie Kolmašová se postupně po zranění rozběhává a mezi ženami nad 40 let tam doběhla třetí.

No a já jsem to šel taky zkusit. Byl to boj se mnou samým, bolavým kotníkem, soupeři a překopnutým začátkem. Už roky jsem tak nevytuhl jako tam v poslední pětistovce. To byl příšerný pochod, ale nakonec jsem třetí místo mezi muži nad 65 let udržel.

Opět závodili jedni a ti samí a je pořád skvělé, že i těch pár borců z AK Drnovice na startu je pořádně vidět.