Na půlmaratónu v Olomouci zaběhly Simona Grulichová, Lucie Kolmašová a Marie Hynštová skvělé výkony a Lukáš Soural pak v Moravském Písku doběhl absolutně druhý. Anežka Langhammerová řádí na triatlonech

Na půlmaratónu v Olomouci zaběhly Simona Grulichová, Lucie Kolmašová a Marie Hynštová skvělé výkony a Lukáš Soural pak v Moravském Písku doběhl absolutně druhý. Anežka Langhammerová řádí na triatlonech

Nikde žádný závod, jedině večer v Olomouci, a pak v Moravském Písku, tak aspoň tam jsme na startu stáli.

Otrokovice

V soutěžích družstev na dráze startovala minulou neděli v Otrokovicích Emílie Divišová a opět si vedla výborně, když si časem 12:18,23 vylepšila osobní rekord na 3000 metrů a výborně zaběhla časem 5:43,43 i 1500 m.

Na start 10000 metrů se tam postavil také Tomáš Steiner a časem 33:12,91 doběhl na třetím místě.

Olomouc

Mattoni Olomoucký půlmaratón je obrovská sportovně společenská akce, a i tam jsme měli na trati členy AK Drnovice. Jen nebylo ideální počasí a trať tedy není obzvlášť rychlá, k tomu je asi o 300 metrů delší, navíc davy lidí, muselo se mezi nimi kličkovat, přesto všechny ženy z AK Drnovice běžely dnes fantasticky.

Simona Grulichová letěla po trati jako vítr. V novém osobním rekordu 1:35:29 vybojovala druhé místo mezi ženami nad 50 let za nedostižnou Petrou Kamínkovou.

Lucie Kolmašová běžela také výborně. Osobní rekord si časem 1:40:21 překonala o víc jak dvě minuty. Navíc v přepočtu na půlmaratón běžela čas 1:38:56 a v kategorii žen nad 40 let obsadila v obrovské konkurenci skvělé sedmé místo. Jen nás pak všechny moc vyděsila, když s křečemi skončila na ošetřovně.

Marie Hynštová taky zabojovala a výborným časem 1:55:48 bezpečně vyhrála mezi ženami nad 65 let. Podává pořád neuvěřitelné výkony.

Zdeněk Kolmaš pak s Vlaďkou Winterovou zvládli výborně štafetu. Zaběhli čas 1:45:44. Ale musím napsat, že na tak velkou monstr akci tam byl příšerný bordel v celé organizaci. To ať se na mě pořadatelé nezlobí, ale neudělat ani vyhlášení nejlepších závodníků v kategoriích, to jsem za 52 let, co jezdím po závodech, a že jsem toho za ta léta projel, nikde nezažil. To jako sorry…

Já jsem pak zkusil běžet jako vodič. Jakž tak to šlo, tedy žádná sláva, jak jsme zrychlili, hned jsem šel do vývrtky, ale na rozpočítané tempo jsem měl. Bohužel jsem na 8 km dostal ránu od nějakého vola, chrstl jsem si vodu do nosu a zrovna ji vdechl a bylo po ptákách. Sice jsem ještě pak asi celkem 12 km odběhl, ale začaly mě brát křeče, tak jsem usoudil, že než se zase na pár týdnů odrovnat, je chytřejší v mém věku to zabalit a víc se nelikvidovat. A když jsem pak viděl ty umírající a kolabující chlapy na ošetřovně, jen mě to utvrdilo v tom, že jsem udělal rozumnou věc.

Moravský Písek

Lukáš Soural si zajel pro body do Moravského Písku a celkově doběhl druhý, v kategorii nad 40 let pak vyhrál.

Petr Halas tak také zabojoval a mezi padesátníky obsadil třetí místo. Letos mu to podezřele běhá. Musím zjistit, co bere.

Matěj Halas mezi dorostenci na zdejším legendárním asfaltovém ovále doběhl čtvrtý.

Anežka Halasová v juniorkách obsadila páté místo a zkusila si závod s ženami a na 6 km trati doběhla v nejmladších ženách osmá.

Běžela tam také Jana Soldánová a v kategorii nejmaldších žen doběhla na jedenáctém místě.

Příbram

Anežka Langhammerová startovala v Příbrami na triatlonu v supersprintu, kde vybojovala druhé místo.

Moravské Budějovice

Aby toho Anežka Langhammerová neměla málo, tak po sobotním rozcvičení na triatlonu v Příbrami si zajela do Moravských Budějovic, kde na zdejším triatlonu s přehledem zvítězila.

Nebyly žádné další závody někde poblíž nás, tak je jasné, že těch výsledků moc nebylo, ale pořád někdo závodil, a to je dobře. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.