Lucie Kolmašová zvítězila v Nemojanech, Tomáš Steiner tam doběhl druhý a Marie Hynštová třetí

Lucie Kolmašová zvítězila v Nemojanech, Tomáš Steiner tam doběhl druhý a Marie Hynštová třetí

Vyškovská běžecká tour vstoupila do závěrečné části v Nemojanech Během okolo rybníka Chobot, kde se nás opět sešlo hodně málo. Všichni, co přišli, zaslouží pochvalu, ale nejvíc ti, co přišli pomoct s organizací závodu a že jich bylo potřeba a že odvedli skvělou práci,

to si pište.

Bohužel jestli bude chodit na naše závody tak málo lidí, přestože to dnes členové AK Drnovice zachránili, nemá smysl pokračovat v organizování akcí a také Vyškovské běžecké tour. Stojí mě to obrovské úsilí, je za tím fůra práce a když se nás sejde jen pár, nevidím v tom smysl.

A je mi to moc líto.

Nemojany

Klasická trasa závodu byla poněkud v horším stavu po lijácích z předchozích týdnů, ale to se nedá nic dělat.  A vedro tedy bylo k zalknutí. Podmínky měli ale všichni stejné.

Tak se podíváme, jak se komu dařilo.

Nejdřív ženy

Lucie Kolmašová rozběhla závod velmi ostře, pak zvolnila, ale přesto s velkým náskokem vyhrála absolutně mezi všemi ženami.

Marie Hynštová je už ve formě. V pohodě si doběhla pro celkové třetí místo a svoji kategorii pak bezpečně ovládla.

Anička Halasová se ráno přijela rozcvičit před odpoledním závodem v Dolní Lhotě, přesto vyhrála v kategorii nejmladších žen a celkově skončila čtvrtá.

Anežka Halasová závod tak napálila, že jsem se nestačil divit. Musela pak hodně zvolnit,

ale kategorii juniorek s přehledem vyhrála.

A teď se mrkneme na muže

Mezi muže se na startu objevili opravdu elitní běžci. Vždyť vítěz Lukáš Kučera překonal traťový rekord o 46 vteřin.

Tomáš Steiner za ním doběhl na druhém místě, když se ke svému bývalému rekordu přiblížil na dvě vteřiny a svoji kategorii vyhrál.

Lukáš Koudelka také běžel velmi dobře. Mezi muži nad 40 let skončil čtvrtý a celkově obsadil sedmé místo.

Martin Skřivánek se přejel rozcvičit před zítřejším startem na MUMu, který letos absolvuje celý, a doběhl pátý mezi čtyřicátníky a celkově devátý.

Zdeněk Kolmaš také závod napálil velmi ostře, první polovinu závodu letěl jako vítr, a vyneslo mu to osmé místo mezi muži nad 40 let.

Petr Halas se také jen rozcvičoval, ale i tak doběhl druhý mezi padesátníky. Je ve skvělé formě.

Po delší době se objevil na startu i Jiří Bubeník a hned stál na stupních na třetím místě v kategorii nad 50 let.

Skvěle běžel Matěj Halas. Z toho bude borec. Odvážně se pustil do souboje s dospělými běžci a po parádním výkonu vyhrál kategorii juniorů.

Jaroslav Trávníček bere Vyškovskou tour vážně. Má hodně závodů a vede si výborně. I dnes po velmi dobrém výkonu doběhl druhý mezi muži nad 60 let.

A nakonec tedy já. Šel jsem to zase zkusit po delší době. Sice jsem nezachytil ostré tempo po startu, ale pak jsem se nějakým zázrakem trošku rozběhl a s nohama tuhýma jak železobetonové sloupy jsem pomalu dolezl do cíle. Protože ovšem borci nedojeli, tak jsem mezi šedesátníky vyhrál.

Výsledky: Výsledky - Chobot 2024 (1).xls (56832)

Vyškovská běžecká tour: 11.VYŠKOVSKÁ BĚŽECKÁ TOUR 2024 po 8.závodě (1).xls (295936)

Jsem zklamaný, že se nás sešlo na našem závodě tak málo, ale musím poděkovat všem za to, že jste přijeli podpořit naši akci.

A stále věřím, že i po následující dvě soboty se nás objeví na startu v Nemojanech co nejvíc.