Dana Hyláková zvládla skvěle v Rakousku Ironmana

Dana Hyláková zvládla skvěle v Rakousku Ironmana

Dana Hyláková se rozjela do Podersdorfu, aby si poprvé v její triatlonové kariéře vyzkoušela na vlastní kůži, jaké to je absolvovat celého Ironmana.

Musela zvládnout 3,8 km plavání, 180 km na kole a na závěr pak odběhnout maratón.

A dokázala to ve výborném čase 13 hodin a 43 minut, přestože podmínky pro tak náročný závod tam byly kritické.

Například teplota na tachometru na kole ukazovala 60 stupňů, takže to bylo opravdu o vůli.

Na startu stálo celkem 190 závodníků a 70 jich závod nedokončilo.

Tak je vidět, jak obrovsky těžké bylo v těchto podmínkách Iromnana absolvovat.

Plavalo se bez neoprénu a voda měla 26,5 stupňů.

Všichni plavali 4 kola a po každém kole se vybíhalo z vody.

Na kole jeli 5x okruh, který měl přes 30 km s nájezdem 25 km. Dana první dvě kola rozjela rychlostí 30 km/hod, ale pak raději ubrala, aby ještě doběhla na závěr maratón.

Maraton se běžel na 4 kola a celý ho zvládla bez zastavení, jen na občerstvovačkách se zpomalila.

Ideální bylo, že po celý závod vůbec nedostala křeče.

Startovali v 7 hodin za svítání a závod už pak dokončovala ve tmě.

Celá organizace závodu včetně zabezpečení vody a občerstvení bylo skvělé. Pořadatelé se opravdu vytáhli.

A perlička na závěr. Dana tam samozřejmě ve své kategorii s přehledem zvítězila. Jak jinak, že!

Má můj neskutečný obdiv, protože my v ten den v Rakousku taky běželi závod a v těch podmínkách jsem ten 10 km závod málem nedolezl.

A co zvládla ona, to se klaním až k zemi.